Rozhovor s Kju studio, aneb i mladá krev dokáže nabízet kompletní grafické služby

Rozhovor s Kju Studio, aneb I mladá krev dokáže nabízet kompletní grafické služby

Dostupné na: http://www.svetuspesnych.cz/rozhovor-s-kju-studio-citite-ze-zvladnete-lepe/

Článek je majetkem magazínu Svět úspěšných, jakou autor  a redaktor s ním přímo spolupracuji. Text je zde umístěn s vědomím a souhlasem vedení magazínu.

V našem magazínu již vyšlo mnoho rozhovorů s mnoha úspěšnými lidmi. Víme však, jak vzdálené se někdy tyto příběhy mohou zdát. Snažíme se proto přinášet i příběhy lidí, které se mohou zdát většině čtenářů bližší, jelikož se jedná většinou o ne tak dlouho trvající projekty a hlavně tito protagonisté chodí mezi námi.

Natáčet rozhovor s protagonistou článku je vždy zábavná a obohacující aktivita, ale samozřejmě samotnému rozhovoru vždy předchází přípravy a určitá nervozita – většinou totiž musíte mluvit s někým, kdo je o mnoho let starší než vy a navíc se často jedná o velkopodnikatele či jinak úspěšného člověka.

Proto jsem byl rád, když se mi naskytla příležitost udělat rozhovor s protagonisty dnešního článku, Ondřejem Nývltem a Honzou Zaoralem. Oba dva studují na gymnáziu v Praze, zabývají se grafickými službami a chodí pouze o ročník níže než já. Nemusím tedy snad říkat, že rozhovor s těmito cílevědomými a velmi schopnými mladíky se nesl v přátelském a trochu povzneseném duchu a to i přesto, že jsem měl pocit, jako bych se bavil se zkušenými byznysmany, kteří za sebou mají miliardové firmy a desítky let praxe.

Značka prodává

V úvodu jsem zmínil, že Ondra a Honza se věnují grafice. Trochu jsem jim tím křivdil, mají totiž celé grafické studio, Q – Studio či jinak Kju studio, v němž svým zákazníkům poskytují kompletní grafické služby od výroby loga až po natočení hudebního klipu.

Od samotného začátku si chlapci zakládají na svém jménu, dokonalosti svých prací a určité jednoduchosti v nich.

„Hledali jsme jméno, které bude krátké, jednoduché a úderné, ze kterého bude vyzařovat čistota a jednoduchost. Poté mě napadlo: co je jednodušší než jediné písmeno? „

Sám Ondra to popisuje jako „čistotu a osobitost prací“. Osobně musím říci, že jsem si prohlížel portfolio na jejich stránkách, skutečně je na obrázcích a videích poznat, že pochází z produkce Kju studia.

„Jde o to, aby když člověk uvidí červené písmeno Q, si vzpomněl na nás.“

„Práce je naším koníčkem.“

Zjišťoval jsem, proč se do takového projektu vlastně pustili – grafických studií jsou spousty – ale jen málo z nich za necelý rok své existence zvládlo téměř padesátku zakázek (ve dvou lidech!), nebo co bylo tím impulsem, který je přiměl s Kju Studiem začít.

„Já jsem před Kju studiem zájmově fotil přibližně čtyři roky, v jejichž průběhu jsem se začal věnovat i grafice a postupně jsem získával zkušenosti. Podobně začínal i Zao, který se soustřeďuje na natáčení a střih.“

Je pochopitelné, že se každý  z nich zaměřuje na něco jiného a dokonce z toho i čerpají:

„Oba se známe velmi dlouho a sdílíme vášeň pro „krásno“, zároveň jsme však velice rozdílné osobnosti s opačnými tendencemi tvořícími pnutí, které nás žene vpřed. Díky tomu nás vzájemná spolupráce obohacuje a rozšiřuje nám obzory. Díky tomu můžeme k našim projektům přistupovat z různých směrů a dosáhnout tak obecně objektivnějšího pohledu na věc.“

Co ale bylo tím základním impulsem?

„Chtěli jsme to udělat lépe.“

U těchto dvou chlapců je na první pohled zřejmá ještě jedna věc, která je spojuje. Je to vlastnost, které si všichni nesmírně cení, ale má ji jen málokdo – chorobnou chuť něco dokázat či spíše něco dělat.

„Fascinovalo nás, kolik se kolem nás nacházelo třeba i méně talentovaných lidí, kteří stáli ve středu úspěšných projektů – chtěli jsme to udělat lépe.“

Na jejich profesním životě je navíc znatelné, že se věnují něčemu, co je skutečně baví a naplňuje – vždyť oba začínali jako amatéři a grafiku brali jako koníček.

„Jsem mnohem zaneprázdněnější, ale mám pocit, že využívám lépe svůj čas.“

Podnikání s sebou vždy přináší obrovské změny oproti předchozímu životu. A v našem případě se dokonce jedná o firmu, která začala vznikat na přelomu prvního a druhého ročníku na gymnáziu, nyní již oba úspěšně dokončují třeťák. Ptal jsem se, jak se liší jejich život proti tomu, který vedli například před dvěma lety. Ondra ihned vypálil větu, která je zde v podnadpisu. Musel jsem se poté smát, když jsem viděl, jak se oba protagonisté začínají doplňovat a vypadají trošku, jako kdyby sdíleli tu samou myšlenku a jen se pokoušeli společnými silami najít ta správná slova. Dostali se nakonec k tomu, že více studují svůj obor a mají méně volného času – Honza to poupravuje na to, že svůj volný čas investuje do Kju.

„Myslím, že posun je obrovský…“

Nikdy nesmí chybět ani otázka týkající se budoucnosti, plánů a vizí daného projektu. Oba protagonisté se shodují, že posun je za necelý rok obrovský, ale tím samým dechem dodávají, že skutečně nejsou na trhu dlouho a jsou teprve na začátku své cesty. Nabízí se věta, že je stále co zlepšovat, avšak ani ta v tomto případě není úplně na místě – Kju studio musí svou cestu ještě celou projít, i přes své nesporně veliké, avšak stále pouze začátečnické, úspěchy.

Na závěr se jako vždy ptám, zda by chtěli čtenářům Světa Úspěšných něco vzkázat. Slova se ujal Ondra a myslím, že Honza ani nemusel nic dodávat.

„Každý člověk do sebe láme objektivní svět skrze své smysly a emoce. Proto věřím, že neexistuje univerzální realita, která by platila pro všechny, ale že každý žije ve „svém“ vlastním světě, který je jen obrazem reality. Proto je „skutečné“ cokoliv, v co věříte, a skutečným se stává cokoliv, co si představíte. Celý svět se odehrává jen ve vaší mysli, takže ho můžete měnit vlastní vůlí. Využijte toho!“

 

www.svetuspesnych.cz

www.svetuspesnych.cz/author/janpilat

Facebooktwittergoogle_plus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook IconTwitter IconSledujte na WattpaduSledujte na WattpaduSledujte na Wattpadu